[ Добавить материал ]

11-сынып. Үндістан. География
19.10.2018, 02:50
Пәні:          География  11 сынып
Тақырыбы  Үндістан
Мақсаты  Үндістанның қалыптасу, өсіп-өркендеу, даму деңгейін саралауға үйрену.
Күтілетін нәтиже А. Үндістанның орналасу аймағын анықтай алады.
 В. Үндістанның қалыптасу тарихы мен геосаяси жағдайына баға бере  сараптайды
С. Үндістанның шаруашылығының бағыттарын талдап, ғылыми болжам- ға жүгінеді.
Керекті жабдықтар Оқулық, Суреттер, Д.ж. саяси картасы,  Үндістанның картасы Постер. Маркер
Сабақ кезеңдері Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті
Кіріспе Оқушылармен амандасу.
Психологиялық дайындық
Оқушыларды топқа бөлу.  Үндістанның мемлекеттік тіл атауымен топқа бөлу. 2 топқа бөлінеді. 2 минут
Үй тапсырмасын «Сұрақты ұстап ал» әдісімен тексеремін. Сұрақтар:
 1.Қытайда қандай ерекше аудандар бар? 2.Олардың қалыптасуына не себеп болған? 3.Қытайда мұндай аймақтардың қалыптастыру мүкіндігі барма?
4.Қытайда қандай туристік оьбектілер бар?
5 минут
Мұғаліммен амандасады
Топтарға бөлінеді





Топ мүшелері сұрақтардың жауабын айтады.
Тұсаукесер  Стоп кадр» арқылы cypeт көрсетіледі. Суретте не көріп тұрсыз? Не бейнеленген деп ойлайсыздар?  3 минут Бейне арқылы жаңа сабақ бағытын анықтайды
Негізгі бөлім Оқулықпен ,ресурс парақтары- мен жұмыс. Жаңа тақырыпты «Өкіл әдісі» арқылы түсінеді, талдайды.  15 минут
1-топқа : 124-125-бет
2-топқа:  126-130-бет
 
Өкіл талқылау тәсілінде өз топтарына өкіл тағайындайды. Әр топ өкілдері басқа топтарға келеді. Топ мүшелері келген өкілге өз тапсырмаларын түсіндірді, өкіл қайта өз тобына барып әкелген ақпаратын жеткізеді.  Постермен жұмыс(әр топ шығармашылықпен жұмыстанады.) Үндістанның экономикалық – географиялық жағдайын, табиғат және табиғи ресурстары туралы, халқы мен шаруашылығы  деген сұраққа өз жауаптарын  постер арқылы  сурет салып мағынасын ашып  түсіндіріп  береді.17 минут
 
Мәтінді оқып , топта талдайды.
Бір оқушы келесі топқа барып, бір-біріне түсіндіреді. Мәтіндегі қиын сөздерді өз түсініктерімен мағынасын ашады. Оқушылар тапсырмаларды бір-біріне түсіндіре отырып талқылайды.
Қорытынды 1Елде қандай ауылшарушылық дақылдар өсіріледі?
2.Үндістанның салалық құрылымы қандай?
Бағалау
Оқушылар сұрақтарға жауап іздейді, топпен жауап береді
Үйге тапсырма Үндістан қалалары туралы хабарлама дайындау Өз ойларын ортаға салады.
Категория: География | Bekamaster Bekamaster
94Просмотров: 94 | Загрузок: 1 | <Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0

Добавить комментарий


Наверх