[ Добавить материал ]

7-сынып. Есімшенің түрленуі ҚМЖ
01.12.2015, 21:05

Сынып: 7                                                                                                                                                     Сабақтың тақырыбы: Есімшенің түрленуі                                                                                                Сабақтың мақсаты: Оқушылар есімшенің тәуелдену, жіктелу, көптелу, септелу жолдарын түсінуге   тиіс.

Табыс критерийі

  1. Есімшенің түрлену жолдарын  түсіндіре аламын.
  2. Сұрақтарға жауап бере аламын.
  3. Тұжырымдаманы сапалы безендіремін.
  4. Топ ережесін сақтаймын.
  5. Уақытымды тиімді пайдаланамын.

Көрнекілік құралдары: флипчарт, таныстырылым,  бағалау  парағы, маркер, постер, стикер

Сабақ кезеңдері

уақыт

Мұғалім іс- әрекет

Оқушы әрекеті

Тапсырма

Ұйымдастыру

 

2 мин

Оқушыларды  түстер  бойынша топтарға

бөлу

 

Оқушылар түстерді таңдау арқылы топ құрайды.

ТОПҚА БӨЛІНУ.

Топ мүшелері міндеттерін бөліседі. Топ ережесін еске түсіреді.

Топқа бөліну

 

 

 

3 мин

Бүгінгі тақырып алдын –ала үйде оқылуға берілген.

. 1-2 -3 топтар бір- бірін бағалайды

 

Жаңа тақырып бойынша  мақсатын анықтайды.

Ауызша жауап береді.

 

 

 

 

Жаңа сабақ

 

 

 

 

 

5+5 мин

 

 

 

 

 

9 мин (3 мин)

 

 

 

Оқулықпен жұмыс.

Тапсырма шартын түсіндіреді.

 

Оқушылардың қасына барып, оқушы іс-әрекетін қадағалау

 

СЕРГІТУ СӘТІ

 

Әр топқа барып,

ойларын  тыңдайды.

 

 

 

Тыңдайды.

Жеке, топпен бірлесіп  жұмыс істейді:

  • берілген ереженің мазмұнын ортаға салу
  • тұжырымдама жасау;

 

 

 

  • әр топтан  кезекпен бір баяндамашыдан ортаға  өз тұжырымдамасын қорғайды;
  • әр топ  сұрақтар қояды, ұсыныс айтады.

Оқулықпен жеке, топтық жұмыс:

 -ереженің мазмұнын ортаға салу;

 - тұжырымдама жасау;

 

 

 

 

 

- қорғау:

 

 

 

           

2 мин

 

 

 

 

 

 

 

2 мин

7 мин

 

 

 

 

5 мин

 

Оқушылардың тақырыпты түсінгендіктерін анықтау.

 

Топ бойынша жұмыс жасағанда сіздер топ мүшелерімен ақылдастыңдар ма?  Пікір айта білдіңдер ме ? Сыныптағы тәртіп сақталды ма? Бір- бірімізді сыйлай білдік пе? Уақытпен санастық па?

 

 

Берілген сөйлемдердің мағынасын ашу

 

Оқушылардың қасына барып, оқушы іс-әрекетін қадағалау .

Жеке оқушыларға назар аудару.

 

Топтарға қойылған сұрақтарды  ашу. Жауап береді.

 

 

 

 

 

 

ҚОРЫТЫНДЫ ШЫҒАРУ

  Берілген тапсырманы жұппен орындайды

 

  • сөйлемдердің мағынасын ашу

 

 

 

 

  • кезекпен өз ойларын ортаға салу

 

 

 

 

 

СҰРАҚ ҚОЮ БАҒАЛАУ ПАРАҒЫ

 

 

 

 

Карточка бойыншажұмыс

 

 

 

 

 

 

 

Үйге тапсырма

 

2 мин

 

 

110-111 беттерді оқу

Ережелерді жаттау 

5 мақал-мәтел жазып келу

 

 

2 мин

 

Кері байланыс.

СМАЙЛИК жапсыру

 

 

 

 

Категория: Қазақ тілі | aigul8702 aigul8702
1684Просмотров: 1684 | Загрузок: 19 | <Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавить комментарий


Наверх