6-сынып. Шерхан Мұртаза «Бала Тұрар». Шығарманың тәрбиелік мәні. Қазақ әдебиеті
| 20.10.2016, 12:55 |
Сыныбы 6 б |
Күні |
Сабақтың тақырыбы |
Шерхан Мұртаза «Бала Тұрар». Шығарманың тәрбиелік мәні.
|
Мақсаты |
Әңгіменің мазмұнын меңгерту. Рухани адамгершілік сезімдері қалыптасқан тұлға дамуына ықпал ету. Тіл байлығын дамыту. |
Күтілетін нәтижелер |
Әңгімені түсіндіре біледі. Кейіпкерлерге мінездеме бере алады және шығарманы талдай алады. |
Керекті жабдықтар |
Оқулық, интерактивті тақта, флипчарт, маркер, түсті бояулар, қарындаш. |
Сабақ барысы: |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Тапсырма мазмұны |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Кіріспе 5 мин. |
Оқушылармен сәлемдесу. Сабақтың тақырыбы, мақсаты таныстырылады. Оқушыларды 3 топқа бөлемін.
Оқушыларға бағалау парақтарын таратамын. |
«Мен сенің бойыңнан мына қасиеттерді көргім келеді...» (қайырымды, білімді, өнерлі) треннингі арқылы топқа бөлу.
Алдын-ала бағалау парақтарын ұсыну |
Оқушылар топқа бөлінеді,топ ережелерін бекітеді, назар салып тыңдайды.
Өзара критериалды бағалау өлшемдерімен танысады. |
|
Тұсаукесер
10 мин.
Модуль:
СТО, АКТ,
Диалогты оқыту
|
Әр топқа Блум өлшемдерінің деңгейіне сай келетін сұрақтар дайындап келемін. |
Топтық жұмыс. І топ (Өнерлі топ) Шерхан Мұртаза кім? /білу/ Шығармада Тұрардың мұғалімі Ломоносовты неге мысалға келтірді? /қолдану/
ІІ топ (қайырымды тобы) Бала Тұрар кім? /Білу/ Роман неге «Қызыл жебе» деп аталған? /түсіну/
ІІІ топ (Білімді тобы) Рысқұл кім? /білу/ Тұрар тегін неге Қырғызбаев деп өзгертті? /талдау/ |
Жұптасып, топтасып жұмыс істейді, әр оқушы өз ойларын қосады, бірігіп атқарған жұмыс нәтижесін бір оқушы көрсетеді.. |
|
|
Категория: Қазақ әдебиеті | Bekamaster Bekamaster
|
82Просмотров: 82 | Загрузок: 0
| <Рейтинг: 0.0/0 |