Сынып: 7
Сабақ тақырыбы: Есімшенің сөйлемдегі қызметі
Сабақ мақсаты. Оқушылар есімшенің әрі есім, әрі етістік сөздердің орнына жұмсалатынын ескере отырып, олардың түрленуіне байланысты сөйлемдегі атқаратын қызметін ұғынуға тиіс.
Табыс критерийі:
- Есімшенің сөйлемдегі қызметі жайында түсінігімді айтып бере аламын.
- Сұрақтарға жауап бере аламын.
- Тұжырымдаманы сапалы безендіремін.
- Топ ережесін сақтаймын.
- Уақытымды тиімді пайдаланамын.
Көрнекілік құралдары: флипчарт, таныстырылым, бағалау парағы, маркер, постер, стикер
Сабақ кезеңдері
|
уақыт
|
Мұғалім іс- әрекет
|
Оқушы әрекеті
|
Тапсырма
|
Ұйымдастыру
|
3 мин
|
Оқушыларды түстер бойынша топтарға
бөлу
|
Оқушылар түстерді таңдау арқылы топ құрайды.
ТОПҚА БӨЛІНУ.
Топ мүшелері міндеттерін бөліседі. Топ ережесін еске түсіреді.
|
Топқа бөліну
|
|
3 мин
|
Жаңа сабақтың тақырыбы алдын—ала үйде оқуға берілген
БАҒАЛАУ КРИТЕРИЙЛЕРІН ҚҰРУ. Топ басшылары бағалайды
|
Жаңа тақырыптың мақсатын анықтайды.
Ауызша жауап береді.
|
«Миға шабуыл»
Ойын:
«Ыстық орындық»
|
Жаңа сабақ
|
5+5 мин
16 мин (4 мин)
|
Оқулықпен жұмыс.
Тапсырма шартын түсіндіреді.
Оқушылардың қасына барып, оқушы іс-әрекетін қадағалау
СЕРГІТУ СӘТІ
Әр топқа барып,
ойларын тыңдайды.
|
Тыңдайды.
Жеке, топпен бірлесіп жұмыс істейді:
- Берілген ереженің мазмұнын ортаға салу;
- бірге талдау;
- тұжырымдама жасау;
- әр топтан кезекпен бір баяндамашыдан шығып , әр топқа барып өз тұжырымдамасын қорғайды;
- әр топ сұрақтар қояды, ұсыныс айтады.
|
Оқулықпен жеке, топтық жұмыс:
- мәтінмен танысу;
- тұжырымдама жасау;
- қорғау:
|
|
2 мин
2 мин
5 мин
|
Оқушылардың тақырыпты түсінгендіктерін анықтау.
Топ бойынша жұмыс жасағанда сіздер топ мүшелерімен ақылдастыңдар ма? Пікір айта білдіңдер ме ? Сыныптағы тәртіп сақталды ма? Бір- бірімізді сыйлай білдік пе? Уақытпен санастық па?
Бекіту
а) шешендерге тән қасиеттерді жазу
ә) менің жаттаған шумақтарым
б) өлең жолдарының бос жерлерін толтыру.
Жеке оқушыларға назар аудару.
|
Топтарға қойылған сұрақтарды ашу. Жауап береді.
ҚОРЫТЫНДЫ ШЫҒАРУ
Жұппен жұмыс жасау
|
|
Үйге тапсырма
|
2 мин
|
|
22-24- беттерді оқу
Шешендік сөздерді жаттау
|
|
|
2 мин
|
Кері байланыс.
|
СМАЙЛИК жапсыру
|
|
|
Табыс критерийлері І ТОП
|
І топ
|
ІІ топ
|
ІІІ топ
|
ІҮ топ
|
Ү топ
|
1
|
Тақырып бойынша тұжырымдама мазмұнын толық ашамын.
|
|
|
|
|
|
2
|
Нақты қойылған сұрақтарға нақты жауаптар беремін.
|
|
|
|
|
|
3
|
Тұжырымдаманы сапалы безендіремін.
|
|
|
|
|
|
4
|
Уақытты үнемдеймін.
|
|
|
|
|
|
5
|
Топ ережесін сақтаймын.
|
|
|
|
|
|
|
БАРЛЫҒЫ - ОРТА БАЛЛ
|
|
|
|
|
|
|
Табыс критерийлері ІІ ТОП
|
І топ
|
ІІ топ
|
ІІІ топ
|
ІҮ топ
|
Ү топ
|
1
|
Тақырып бойынша тұжырымдама мазмұнын толық ашамын.
|
|
|
|
|
|
2
|
Нақты қойылған сұрақтарға нақты жауаптар беремін.
|
|
|
|
|
|
3
|
Тұжырымдаманы сапалы безендіремін.
|
|
|
|
|
|
4
|
Уақытты үнемдеймін.
|
|
|
|
|
|
5
|
Топ ережесін сақтаймын.
|
|
|
|
|
|
|
БАРЛЫҒЫ - ОРТА БАЛЛ
|
|
|
|
|
|
|
Табыс критерийлері ІІІ ТОП
|
І топ
|
ІІ топ
|
ІІІ топ
|
ІҮ топ
|
Ү топ
|
1
|
Тақырып бойынша тұжырымдама мазмұнын толық ашамын.
|
|
|
|
|
|
2
|
Нақты қойылған сұрақтарға нақты жауаптар беремін.
|
|
|
|
|
|
3
|
Тұжырымдаманы сапалы безендіремін.
|
|
|
|
|
|
4
|
Уақытты үнемдеймін.
|
|
|
|
|
|
5
|
Топ ережесін сақтаймын.
|
|
|
|
|
|
|
БАРЛЫҒЫ - ОРТА БАЛЛ
|
|
|
|
|
|
|
Табыс критерийлері ҮІ ТОП
|
І топ
|
ІІ топ
|
ІІІ топ
|
ІҮ топ
|
Ү топ
|
1
|
Тақырып бойынша тұжырымдама мазмұнын толық ашамын.
|
|
|
|
|
|
2
|
Нақты қойылған сұрақтарға нақты жауаптар беремін.
|
|
|
|
|
|
3
|
Тұжырымдаманы сапалы безендіремін.
|
|
|
|
|
|
4
|
Уақытты үнемдеймін.
|
|
|
|
|
|
5
|
Топ ережесін сақтаймын.
|
|
|
|
|
|
|
БАРЛЫҒЫ - ОРТА БАЛЛ
|
|
|
|
|
|
|
Табыс критерийлері Ү ТОП
|
І топ
|
ІІ топ
|
ІІІ топ
|
ІҮ топ
|
Ү топ
|
1
|
Тақырып бойынша тұжырымдама мазмұнын толық ашамын.
|
|
|
|
|
|
2
|
Нақты қойылған сұрақтарға нақты жауаптар беремін.
|
|
|
|
|
|
3
|
Тұжырымдаманы сапалы безендіремін.
|
|
|
|
|
|
4
|
Уақытты үнемдеймін.
|
|
|
|
|
|
5
|
Топ ережесін сақтаймын.
|
|
|
|
|
|
|
БАРЛЫҒЫ - ОРТА БАЛЛ
|
|
|
|
|
|
|