Тақырыбы |
Қожанасыр |
Әдебиеттік оқу |
4-сынып |
Мақсаты |
Қожанасырдың басынан өткен қызықты жайттарын
талдауға үйрену |
Күтілетін нәтиже |
А) Мәтіннің мазмұнымен танысады |
В) қызықты жайттарды түсінеді |
С)қазіргі өмірмен байланыстырып, салыстырады. |
Дереккөздер, құрал-жабдықтар |
Әдебиет оқулығы,4-сынып. Алматы: Алматыкітап 2011.
З.Муфтибекова, П,К, Жаманқұл. 47-48 беттер.Методикалық нұсқаулық,дидактикалық материалдар,флипчарт.
АКТ «Қожанасыр» таныстырылым www.youtube.com/watcһ?v=ayiwo8aps4 үлестірмелі парақшалар,постер, маркер. |
Сабақтың барысы |
Уақыты |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Кіріспе
|
30 сек
1 мин
1 мин
4 мин
1 мин |
Сәлемдесу,түгендеу.
Оқушылардың құрал-жабдығын тексеру,назарын сабаққа аудару.
Психологиялық ахуал
Топқа бөлу
Үй тапсырмасы
Бағдаршам бағалау |
Оқушылар оқу құралдарын түгендеп,мұғаліммен амандасады.
1,2,3,4,5,санау (бас бармақты көрсетіп,оң және сол қолмен хи-хи,ха-ха).
Конфеттерді таңдап алу арқылы топқа бөлінеді. Әркім өз тобына барып отырады.
Үй жұмысын топта оқу,талқылау,үздік деген үй жұмысын аудиторияға оқу
Спикерлерді бағалайды |
Тұсаукесер
|
1мин |
Визуалды оқыту |
Оқушылар Қожанасыр суреттерін қарап, талқылау арқылы сабақтың алгоритмін ашады.
Дәптерлерін ашып жаңа сабақты жазып алады. |
Негізгі бөлім
|
15 мин
2 мин
3 мин
3 мин
9 мин |
1.Постер шығару
2. Бағалау
Дарынды,орташа және қабілеті төмен оқушылармен жұмыс
АКТ (көрсетілім)
СТО Қожанасырдың «ішкі және сыртқы» қасиеттерін анықтау
Постер қорғау
Бағалау:қолпаштау |
1топ: Қожанасырға мінездеме
2 топ: Қожанасыр туралы аңыздар
3 топ: 5 жолды өлең жазу
Екі жұлдыз,бір тілек
Қожанасыр туралы қосымша мәліметтермен ой бөліседі, сахналау, рөлге бөліп оқу.
Бейнероликті қарап талқылау
Әр топ Қожанасырдың
«ішкі және сыртқы» қасиеттерін жазып, айтады. |
Қорытынды |
3мин |
Не білемін?
Не білдім?
Білгім келеді? |
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған білімдерін,мәліметтерін не білгісі келетіндерін кестеге толтырады. |
Үйге тапсырма |
1 мин |
Мәтінді оқу,екі сұрақтан дайындап келу |
Оқушылар мәтінді оқиды,сабаққа қатысты әрқайсысы 2 сұрақтан дайындап келеді. |
Бағалау |
2 мин |
Бас бармақпен бағалау |
Оқушылар бағалайды |
Сабақтың талдауы |
Мен сабағымды психологиялық дайындықтан бастадым.Конфеттер арқылы топқа бөлдім. Үй тапсырмасы дарынды оқушылардың өздері үйден Қожанасыр туралы шығарып келген аңыздарын оқып,айтып берді . Ең белсенді қатысқан және өте жақсы жазып келген Карина және өз ойынан шығарып айтып берген Армат.
Тұсаукесер бөлімінде Визуалды көрсетілімдер көрсетілді. Суреттерге қарап сабақтың алгоритімін ашты.Топтық тапсрмалар берілді:Қожанасырға мінездеме Аслан оқушы айтып берді.Қожанасыр туралы аңыздар Асель,5 жол өлең құрастырған топтан Карина.(осы оқушылар постер қорғады) Әр топтан 2 жұлдыз бір тілек айтылды.Қожанасыр аңызынан бір көрініс көрсету: Мақсат,Исламбек,Асель. АКТ-дан бейнероликті көсетіп топта талқылау өткізілді.Қожанасырдық ішкі және сыртқы қасиеттерін анықтау.
Қорытынды бөлімінде Инсертәдісін қолдандым (кесте толтырды) |