[ Добавить материал ]

4-сынып. Шығарма жазу. «Береген қолым-алаған». Әдебиеттік оқу
19.10.2016, 15:12
сыныбы 4 сынып Әдебиеттік оқу
Тақырыбы Шығарма жазу «Береген қолым-алаған»
Мақсаты Оқушылардың шығармашылық қабілетін шыңдауға,
шығарма жазуды уйрену.
Күтілетін нәтиже  А) Алған  білімдерін жинақтайды,қорытынды шығарады
В)  шығармашылық жұмыстарға бірлесіп жұмыстануға үйренеді;
С) шығарма жазады.
Дереккөздер, құрал-жабдықтар Флипчарт,бағалау парақшалары,постер, маркер,кері байланыс парағы
 
Сабақтың барысы Уақыты Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті
Кіріспе


 
 30 сек






2 мин






1 мин






5 мин


 
Сәлемдесу,түгендеу.
Оқушылардың құрал-жабдығын тексеру,назарын сабаққа аудару.


Психологиялық ахуал






Топқа бөлу






Үй тапсырмасы
Мақал-мәтелдер 


қолпаштау
Оқушылар оқу құралдарын түгендеп,мұғаліммен амандасады.




Оқушылар шеңбер құрып,бір-біріне күлімсіреп қарап қол ұстасады.










Оқушылар өздері білетін мақал-мәтелдерін айтады
(жомарт, адамгершілік,жақсылық туралы)
Тұсаукесер


 
30сек








 
Тақтада
«Береген қолым - алаған»
Мақал-мәтел

Шығарма жазуда басшылыққа алатын қағидаларды еске түсіру

Сергіту сәті
Оқушылар мақалды өз беттерінше оқиды,топта талқылайды, мағынасын түсіндіреді.
Негізгі бөлім




 
25 мин














5 мин


 
Табыс критерияларын бірлесіп құру:
1.Мазмұны толық,ашық
2.Орфография
3.Каллиграфия

Жеке жұмыс жүргізу
Шығарма жазу «Береген қолым- алаған»

Өзара бағалау



Топтық жұмыс
Алақан салу,тілек жазу

Қолпаштау

Бағалау парақшалары




Әр оқушы өз ойын дәптерге жазады.
Галлереялық саяхат


Оқушылар смайликтермен бағалайды


Әр топ салған алақанға өз тілектерін жазады
Постер қорғайды.
Қорытынды 2мин
 
Рефлексия
 
Кері байланыс парағын толтырады
Үйге тапсырма 1 мин Өтірік өлеңдер құрастыру Оқушылар үйден өтірік өлеңдер құрастырып жазады
Бағалау 2 мин Критериялық бағаларын айту Оқушылар күнделіктеріне бағаларын қояды
Сабақтың өзіндік талдауы Төртінші сабағымның тақырыбы шығарма жазуға баулу болатын. Сабақтың мақсаты шығармашылық қабілетін шыңдауға,өз ойларын жүйелеп жеткізе білуге,бір мақсатта бірлесіп жұмыстануға үйрену деп алынды. Бұдан күтетін нәтиже алған білімдерін жинақтайды,қорытынды шығару,шығармашылық жұмыстарға бірлесіп жұмыстануға үйрену,бірін-бірі бағалауды үйренеді.Сабақтың кіріспе бөлімінде алдыңғы сабақта берілген үй тапсырмасын тексеру орындалды.
  Тұсаукесер бөлімінде мақалды оқып, мазмұнын қалай түсінгендерін айтудан басталды.Шығарма жазуда басшылыққа алынатын қағидаларды еске түсірді.
   Негізгі бөлімінде табысты критерияларын бірлесіп құрастыру.
Өз ойларын еркін,ашық жеткізіп жазу.Галлереялық саяхат жасау,смайликпен бағалау.
Топтық жұмыс: алақан салып,өз тілектерін жазу,ортаға шығып постер қорғау. Әр топ бір-бірін қолпаштап отырды.
Сабақты қорытындылау мақсатында кері байланыс парағын толтырды. Оқушылар сумативті бағалау үлгісімен бағаланды,үйге тапсырма берілді.
Категория: Бастауыш сыныптар | Bekamaster Bekamaster
104Просмотров: 104 | Загрузок: 3 | <Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0

Добавить комментарий


Наверх