[ Добавить материал ]

2,5,10 сандарына бөлінгіштік белгілері, 5-сынып математика ҚМЖ
29.08.2014, 00:25
Пән: математика, 5-сынып Күні: 2 қараша
Тақырыбы: 2,5,10 сандарына бөлінгіштік белгілері
Мақсаты: Натурал сандардың 2,5,10 сандарына бөлінгіштік белгілерін оқып уйрену.
Күтілетін нәтиже
  • Жұп және тақ сандарды ажырата алады.
  • 2,5,10 сандарына еселік сандарды біледі.
  • Бөлінгіштік белгілерді тұжырымдайды.
Керекті жабдықтар Тапсырма парақтары, оқулық , деңгейлік тапсырмалар, түрлі түсті стикерлер,жұлдызшалар
Сабақ кезеңдері Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті
Кіріспе Оқушылармен амандасу.
 Жұпқа, сосын топқа  бөлінеді.



Үй тапсырмасын топта талқылап,тексереді.249
Өткен тақырып бойынша сұрақтар қойылды
 
Жұп және тақ сандар арқылы екі топқа бөлінеді.

Үй тапсырмасын дұрыс орындаған ,сұрақтарға жауап берген оқушылар жұлдызша алады.
Тұсаукесер 2,5,10 сандарына байланысты жұмбақтар қою арқылы оқушылардың қызығушылығын ояту.
1.Ең кіші жай сан  (2)
2. Абай өлеңдерінде кездеседі, бұл санды бәріміз жақсы көреміз (5)
3.Ең кіші екі таңбалы сан (10)
Оқушылар жұмбақ жауаптарын шешіп,Абайдың «Ғылым таппай мақтанба?» өлеңінен үзінді айтады.
Негізгі бөлім






















 
Тапсырма
1.Әр жұп 20 мен 40 сандарының арасынан 2-ге еселік болатын сандарды  теріп жазады .
2.Әр жұп 20 мен 45 сандарының арасынан 5-ке еселі сандарды теріп жазады.
3. 50 мен 100-дің арасынан 10-ға еселік сандарды теріп жазады.
4. Қандай сандар 100-ге бөлінеді?



Бекіту сұрақтары.
1.302452 санын құрама сан деп айтуға болама?

2.47 саны 5-ке бөлінеме?

Оқулықпен жұмыс.
260 (1,3,5)
№263 (1)

№266
№ 272
№275(2,5,10-ға бөлінетіндей сан құрастыру)

 
Әр тапсырмадан кейін бөлінгіштік белгіні, әуелі жұпта,сосын топта талдайды.Қорытынды тұжырымды топтың атынан 1 оқушы айтады.Тұжырым айтып отырған оқушылар жұлдызша алады.




Оқушылар себебін түсіндіреді.Жауап берген оқушы жұлдызша алады.


Сергіту жаттығуын орындайды

Оқушылар есептерді топта талдап,шығарады.Шығарған оқушылар жұлдызша алады.


 







Қорытынды

 




Жұлдызша санына қарай оқушылар бағаланды.

Бүгінгі сабақ не туралы?
Не оңай болды?
Не қиынға соқты?
Қиындықты қалай жеңуге болады?
 

                                                      




Кері байланыс
Кестесін толтырады

Үй тапсырмасы
Бөлінгіштік белгілерді оқу.
 

№ 259, № 261 (1,3,5)


Талдау







 
Топқа бөлінуде сыни ойлау арқылы өз өздерін реттей бастағанын көрдім. Сабақта жұптық диалогке тарту арқылы,оқушылардың сөйлеу мәдениеті мен сөздік қоры дамиды.Кейбір оқушылардың қате болса да өз пікірлерін айтқандары ұнады. Сыныптағы оқушылар сабаққа белсенді қатысты.2,5,10 сандарына бөлінгіштік белгіні өздері тұжырымдады.Сабақта көшбасшылары жауаптарын дәлелдеуге тырысты.Сабақ соңында жұлдызшалардың санына байланысты бағаланды.
       







                                                      















                                                       
























 
Категория: Математика | Bekamaster Bekamaster
1706Просмотров: 1706 | Загрузок: 323 | 1706Комментарии: 2 | <Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 2
2 Бибигуль  
ivgiovolj;b

1 Бибигуль  
bnbhjkmjklkl;

Добавить комментарий


Наверх