Сыныбы: 11 «А»
Пән атауы: Алгебра және анализ бастамалары
Сабақтың тақырыбы: п-ші дәрежелі түбір және оның қасиеттері
Сабақтың мақсаты: п-ші дәрежелі түбір ұғымымен және оның қасиеттерімен таныстыру
Табыс критериі:
- Өрнекті түрлендіруде формуланы пайдалана алады
- Өз бетінше есептер шығара алады.
- Өз ойын еркін, ашық айта алады.
- Топпен жұмыс жасау дағдылары артады.
Қолданылатын модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сын тұрғысынан ойлауға үйрету, оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту
Стратегиялық іс-әрекет: «Сұрақ-жауап» әдісі, «ББҮ» әдісі
Көрнекіліктер: Ноутбук, интербелсенді тақта, слайдтар, плакат, маркерлер, түрлі-түсті стикерлер, бағалау парағы
Күтілетін нәтиже: Жаңа білімді қалыптастыру, математикалық тілді қалыптастыру, тіл байлығын дамытып, ойын еркін жеткізу, көшбасшылыққа ұмтылу қаблеттерін дамытады
Кезеңдері
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру (3 мин)
|
Ынтымақтастық атмосферасын құру мақсатында «Не ортақ?» деген сұраққа сыныптан жауап алу
Ұлттық құндылықтарды дәріптеу мақсатында ою суреттері арқылы оқушыларды 4 топқа бөліп, рөлдерге бөлу, топ басшыларына «бағалау парақтары» таратылады
|
Топ болып жауап айтады, ою суреттері арқылы топтарға бөлінеді
|
Ою суреттері
|
Үй тапсырмасын тексеру (2 мин)
|
Жұптық әдіс
№68
|
Оқушылар ою бөліктері арқылы жұпқа бөлініп, бір-бірінің үй тапсырмасын тексереді, бір-бірін бағалайды
|
Үй тапсырмасының жауаптары берілген слайд
|
Миға шабуыл
(5 мин)
|
Сұрақ-жауап
- Арифметикалық түбір дегеніміз не?
- Квадрат түбірдің анықталу аймағы қандай?
- Квадрат түбірдің қандай қасиеттерін білесің?
- Санның дәрежесі деген не?
- Дәрежеге қатысты қандай қасиеттерді білесің?
- Рационал сандар дегеніміз не?
- Иррационал сандар деген қандай сандар?
- Дәреженің негізі дегенді қалай түсінесің?
|
Өткен сабақтарға шолу ретінде, оқушылар сұрақтарға жауап береді
|
Сұрақтар жазылған слайдтар
|
Мағынаны тану (17 мин)
|
Тақырыпты ашу мақсатында мысал беру
Мысал:.
- Осы есепті шығару үшін не істеуіміз керек?
- Қандай түбір бар?
п-ші дәрежелі түбір және оның қасиеттерітақырыбы бойынша топтарға тапсырма беріледі
|
Сұрақтарға жауап береді.
Оқулықпен жұмыс жасайды, постер қорғайды
|
Мысал жазылған слайд,
оқулық, плакат, маркерлер
|
Сергіту сәті (5 мин)
|
Әншілердің аты жазылған стикерлерді топтарға тарату
|
Іс-қимыл арқылы сол әншіні бейнелейді, қалған топтар табады
|
Стикерлер
|
Сабақты бекіту
(5 мин)
|
Тапсырмалар беріледі
№74, №76, №79, 81
|
Тақтада есептерді шығарады, теңдеулерді шешеді, өрнектерді ықшамдайды
|
Есептер жазылған слайдтар
|
Бағалау
(5 мин)
|
Топтық бағалау
|
Топ басшысы критерий бойынша топ мүшелерін бағалап отырады
|
Бағалау парағы
|
Үйге тапсырма беру(1 мин)
|
№78
|
Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады
|
Слайд
|
Рефлексия
(2 мин)
|
Тақырып бойынша түйін шығару
ББҮ әдісі
|
Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазады
|
Түрлі-түсті стикерлер
|
|